Објављено: 21.04.2024.

Женска одбојкашка екипа Гимназија Градишка представља Републику Српску на ИСФ Свјетском првенству у одбојци на којем наступа 29 земаља и 55 екипа, а одржава се у Београду у организацији Сколски спорт Србије . На челу екипе је професор физичког васпитања Марко Зец.
Свечано отварање је одржано на Kалемегдану, а ђевојке сутра играју прву утакмицу против Данске. Отварању је присуствовао министар спорта Србије Зоран Гајић, предсједник Савеза за школски спорт Србије Жељко Танасковић, предсједник ИСФ (Интернатионал Сцхоол Спорт Федератион) Лаурент Петринка, те чланови извршног одбора ИСФа.
Град Градишка и фирми Инфинитy Проинтер  Бања Лука који су финансијски подржало одлазак гимназијалки на ово престижно такмичење

Женска екипа Гимназија Градишка је данас након сјајне партије поражена од Данске 2:1 у сетовима (26:24, 20:24, 14:16) на Свјетском школском првенству у одбојци, које се одржава у Београду 19-29.04.
Нијансе су одлучиле о побједнику, а наша је екипа показала срчанодт, пожртвованост и јединство.
Сутра се игра меч против Чилеа са почетком у 11,00 часова, а утакмицу можете директно пратити на исф.тв .